close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
×
POPUP!
Ilustracja: Godło Państwowe
Flaga unii

Tu wizje
nabierają
kształtu!

PolskiAngielskiNiemiecki

Wizyta we Włoszech w ramach projektu Erasmus+.
08.03.2017

Drukuj

W dniach 20-24 lutego 2017 roku w Zespole Szkół w mieście Fossacessia (Abruzja) we Włoszech odbyło się drugie spotkanie partnerów z Polski, Włoch, Turcji, Estonii oraz Grecji związane z działaniami w ramach realizacji projektu Erasmus Plus. Delegację nauczycieli ze Szkoły Podstawowej Nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Pile reprezentowali dyrektor Marcin Borowicz, nauczyciele języka angielskiego Magdalena Zarańska i Łukasz Kowalewski oraz nauczycielka nauczania wczesnoszkolnego Pani Joanna Wodzińska – Milcz. Przygotowanie do mobilności  obejmowało sporządzenie niezbędnej dokumentacji, sprawozdania z działań prowadzonych w ramach Klubu Naukowego oraz zbioru najciekawszych metod i form pracy z uczniami. Podczas pobytu w zaprzyjaźnionej szkole partnerskiej nauczyciele z krajów partnerskich brali udział w szeregu lekcji poświęconych tematyce nauczania przyrody. Braliśmy udział w wielu eksperymentach, w których zarówno nauczyciele jak i uczniowie wcielali się w role naukowców. W trakcie zadań podjęte działania dały wiele okazji do zapoznania się z różnicami w nauczaniu przyrody, wynikających
z odmiennych systemów edukacji, materiałów dydaktycznych oraz różnic kulturowych. Stworzone zostały notatki, karty obserwacji, kopie materiałów dydaktycznych, zdjęcia, prezentacje i inne. Była to doskonała okazja do poznania ciekawych i zróżnicowanych form pracy z uczniem, metod aktywizujących prowadzących do osiągnięcia jak najlepszych efektów. Rezultatem pracy wielu nauczycieli z wszystkich krajów partnerskich jest sylabus oraz zbiór zadań do wykorzystania w każdej szkole z uczniami w nauczaniu przyrody i  przeprowadzenia ciekawych eksperymentów. W trakcie pięciodniowego pobytu we Włoszech mieliśmy też okazję zapoznać się z kulturą, tradycjami i historią partnerskiego kraju. Mobilność nauczycieli to bardzo dobry sposób by nie tylko na wzbogacenie swojego warsztatu pracy, zdobycie nowych umiejętności oraz podniesienie jakości kształcenia, ale również nawiązanie współpracy z nauczycielami ze szkół całej Europy.

Następne spotkanie projektowe odbędzie się pod koniec maja 2017 r. w Estonii.

Partnerzy