PolskiAngielskiNiemiecki

Sukcesy lekkoatletów "Gwdy".
09.08.2016

Drukuj

Lekkoatleci pilskiej "Gwdy" bardzo udanie startowali w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Jeleniej Górze.  Najlepiej wypadł Adrian Wyrzykiewicz, który zdobył dwa brązowe medale w biegach na dystansie 800 m i 1500 m.  Tym samym do zdobytego w lutym brązowego medalu w mistrzostwach polski seniorów na dystansie 800 m dołożył dwa kolejne.

Adrian, student Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile, wychowanek trenera Ignacego Krzewińskiego potwierdził tym samym, że należy do ścisłej czołówki krajowej w biegach średnich w Polsce.  Biegi, zarówno 800m jak i 1500m były rozgrywane taktycznie „na miejsca” stąd też wyniki 1.52,64 i 3.57,79 odbiegały od rekordów życiowych.  W przyszłym sezonie A. Wyrzykiewicz ma realną szansę startu w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy.

Bardzo dobrze zaprezentowały się też: Sandra Szpott i Angelika Smolarz. Sandra zajęła wysokie, punktowane 8 miejsce w biegu na 1500m ustanawiając, wynikiem 4.36,39 nowy rekord życiowy. Angelika w swoim debiucie na dystansie 3000 prz. zajęła wysoką 7 lokatę wynikiem 12.01,89. Zawodniczki te następnego dnia, wczesnym rankiem, wystartowały na dystansie 5000m uzyskując odpowiednio wyniki, Sandra – 17.58,24 i Angelika – 19.33,85.

Łącznie troje lekkoatletów "Gwdy" Piła zdobyło 54 pkt do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieżowego. Na 83 sklasyfikowanych klubów zespół Gwdy zajął wysokie 19 miejsce, 3 miejsce wśród klubów województwa wielkopolskiego. Powiększył się też tegoroczny dorobek medalowy klubu z trzech do pięciu medali.

Zarówno zawodnicy jak również ich trener podkreślają, że znaczące wsparcie otrzymują ze strony sponsorów GWDA Sp. z o.o. z prezesem Tomaszem Wojciechowskim oraz od AHU Olimp Piła.