×
POPUP!
Ilustracja: Godło Państwowe
Flaga unii

Tu wizje
nabierają
kształtu!

PolskiAngielskiNiemiecki

Podpisana umowa na budowę skateplazy
29.08.2019

Drukuj

 

Wyczekiwana od wielu lat skateplaza, coraz bliżej realizacji. Prezydent Piły Piotr Głowski podpisał umowę na rewitalizację przestrzeni publicznej w Pile – terenów nadrzecznych rzeki Gwdy i północnej części wyspy miejskiej. Oprócz skateplazy ma się również pojawić między innymi tor rolkowy, boisko do siatkówki czy plac do kalisteniki.

O budowie skateplazy w Pile mówi się od wielu lat. Czekają na nią miłośnicy jazdy na hulajnodze, BMX-ach czy deskorolce. Już wkrótce będą mogli korzystać z takiego miejsca na terenach nadrzecznych. Prezydent Piotr Głowski podpisał umowę z wykonawcą inwestycji, którym będzie firma Thermbau Polska. W ramach tego działania zostanie zrealizowana skateplaza o powierzchni ponad trzech tysięcy metrów kwadratowych, tor rolkowy o długości około 190 metrów, dwa boiska, plac do kalisteniki, chodniki i ścieżki rowerowe, oświetlenie, monitoring wizyjny i elementy małej architektury. Będzie to miejsce dla każdego również dla seniorów, którzy chcą w miły sposób spędzić czas. – mówił  prezydent Piły, Piotr Głowski

Termin realizacji projektu wyznaczono do lipca 2021 roku. Inwestycję będzie realizować  przedsiębiorstwo Thermbau Polska, które ma już doświadczenie w podobnych pracach, firma była odpowiedzialna za przygotowanie skateparku w Chodzieży. Jesteśmy firmą z Piły, działamy na tym rynku od kilkunastu lat, udało się nam tutaj trochę rzeczy wykonać, również tego typu inwestycje. Z naszej strony dołożymy wszelkich starań, żeby zrobić to terminowo i jakościowo. – deklarował prezes zarządu Thermbau Polska, Marek Helbik. 

Wartość podpisanego projektu to blisko 14 milionów złotych, lwią część tej kwoty stanowią środki unijne. Na jego realizację czekają między innymi najmłodsi fani zabaw na hulajnodze czy rolkach. Na spotkaniu pojawili się Jan oraz Oliwier, którzy ocenili przygotowany projekt skateplazy pozytywnie oraz zapowiedzieli, że będą z niej korzystać.

Dzięki rewitalizacji terenów nadrzecznych Gwdy i północnej części wyspy miejskiej zostanie wykorzystany potencjał przyrodniczy obszaru. Powstanie przestrzeń publiczna, która będzie ogólnodostępna dla mieszkańców i odwiedzających Piłę, w różnym wieku oraz statusie społecznym.

Konferencja prasowa z aktem podpisania umowy przez prezydenta Piły i prezesa zarządu Thermbau Polska.

 



Dofinansowanie projektu miasta Piły „Rewitalizacja przestrzeni publicznej w Pile – tereny nadrzecznerzeki Gwdy i północna część wyspy miejskiej” środkami Wielkopolskiego Regionalnego ProgramuOperacyjnego 2014 – 2020, w ramach Działania 9.2 Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych oraz budżetu państwa.

 


Maciej Rosiński

zdjęcia Dorota Semenov
Urząd Miasta Piły 


Partnerzy