×
POPUP!
Ilustracja: Godło Państwowe
Flaga unii

Tu wizje
nabierają
kształtu!

PolskiAngielskiNiemiecki

NI UAM zaprasza na wykład Jacka Pyżalskiego
06.02.2020

Drukuj

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć jak wspierać młodzież, by ograniczyć czas ich biernego uczestnictwa w Internecie, na rzecz wykorzystania go w celu ich osobistego rozwoju.

 

Nadnotecki Instytut UAM w Pile organizuje inspirujące spotkanie dla nauczycieli, rodziców, trenerów oraz wszystkich zainteresowanych, którym bliscy sercu są młodzi ludzie. To już drugi otwarty wykład Prof. Pyżalskiego w pilskim Instytucie UAM, tym razem poświęcony mądremu i odpowiedzialnemu wspieraniu aktywności młodych ludzi w Internecie. 

 

Prof. UAM dr hab. Jacek Pyżalski – szeroko znany i ceniony przez nauczycieli i rodziców profesor UAM (Zakład Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych), pedagog specjalny, trener w obszarze komunikowania i trudnych zachowań oraz ekspert w zakresie edukacji medialnej. Od lat bada wpływ technologii informacyjno-komunikacyjnych na życie społeczne młodzieży. Interesuje go zarówno negatywny aspekt korzystania z Internetu, w tym cyberprzemoc rówieśnicza, jak i pozytywny, polegający np. na wspomaganiu uczenia czy rozwoju osobistego. Uczestnik i koordynator ok. 60 krajowych i międzynarodowych projektów badawczych oraz autor licznych publikacji. 

 

Czy z Internetu można czerpać coś dobrego i cennego?

Czy to możliwe, że Internet jest dla młodzieży narzędziem realizacji ich naturalnych, rozwojowych potrzeb?

Czy rzeczywiście młodzież potrzebuje pomocy dorosłych do kreatywnej obsługi nowych technologii?

W świetle najnowszych badań okazuje się... że tak! Te same badania wskazują jednak, że nasi podopieczni najczęściej są wyłącznie biernymi odbiorcami serwowanych im treści, a granice rzeczywistości online i offline zacierają się.

 

Udział w wykładzie jest nieodpłatny i wymaga wcześniejszej rejestracji poprzez internetowy formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj (najpóźniej do dnia 12. lutego do godz. 16:00).

 


Wykład jest elementem obrad Pedagogicznego Uniwersytetu Drugiego Wieku będącego częścią Programu Edukacyjnego KRUK. Więcej informacji o programie odnajdą Państwo na stronie kompetencje.amu.edu.pl  

Program Edukacyjny KRUK i Pedagogiczny Uniwersytet Drugiego Wieku powstały w ramach projektu „Uniwersytet Wsparcia Rozwoju Kompetencyjnego Młodzieży”, który jest realizowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Osi priorytetowej III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, numer działania: 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym 2014-2020 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020

Partnerzy