PolskiAngielskiNiemiecki

Kolejne sukcesy UKŻ Wodniak
07.09.2016

Drukuj

W minioną sobotę i niedzielę ( 3-4.09.2016 ) w Chodzieży odbyły się XL Mistrzostwa Pilskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Reprezentacja UKŻ Wodniak w liczbie 14 zawodników znakomicie zaprezentowała się w zawodach. Przez dwa dni zmagań wiał dość słaby wiatr ( średnia 2-4 m/s ), ale było ciepło i nie padało. Odbyły się wszystkie zaplanowane wyścigi -8, 5 w sobotę i 3 w niedzielę. Żeglarze z Wodniaka startując w klasie optymist do lat 11 zajęli następujące miejsca: II miejsce Agnieszka Piątek, III miejsce Julia Krych, V m. Wiktoria Bazyli, VII m. Olivier Starostka,  IX m. Oliwia Wawrzyniak . W klasie optymist do lat 15 I miejsce Natalia Kosik ( obroniła mistrzowski tytuł z zeszłego roku ), IV m. Krzysztof Kleszcz ( zeszłoroczny mistrz klasy optymist do lat 11 ), VI m. Jakub Pudłowski.  W klasie Cadet II miejsce zajął Grzegorz Michalski z załogantką Barbarą Arendt, III miejsce Mateusz Kosmatka z załogantem Nikodemem Balcewiczem, V m. Dominika Dobersztyn z załogantką Zuzią Michalską.

Mistrzostwa były również ostatnimi zawodami w sezonie podsumowującymi zmagania pucharowe sterników.  W tej klasyfikacji żeglarze  Wodniaka zdobyli wszystkie trofea. W klasie Optymist do lat 11 zdobywczynią Pucharu Pilskiego OZŻ została Agnieszka Piątek ( na III m. uplasował się Olivier Starostka, V m. Julia Krych, VI m. Wiktoria Bazyli ). W klasie Optymist  12 – 15 lat zdobywczynią Pucharu Pilskiego OZŻ została po raz drugi z rzędu Natalia Kosik ( III m. zajął Krzysztof Kleszcz, V m. Jakub Pudłowski ). W klasie Cadet Puchar Pilskiego OZŻ zdobył Grzegorz Michalski ( IV m. Mateusz Kosmatka, V m. Radosław Kosik, VI m. Dominika Dobersztyn ). Wszyskim żeglarzom należy pogratulować bardzo dobrych wyników i wysokich umiejętności żeglarskich. Zawody zakończyły się tradycyjnym wrzuceniem do wody zwycięzców, a w tym roku nawet i trenera.

Wodniak miał również swoją reprezentację na Regatach o Puchar Trenera UKŻ Środa Wielkopolska, które odbyły się 3 września. Do zaprzyjaźnionego klubu pojechało pięciu zawodników: bracia Mosińscy ( Mateusz i Dominik ) jachtem Cadet w klasyfikacji open, Marek Krugły na popularnie nazywanym w klubie jachcie „Wynalazek” również w klasyfikacji open oraz Przemek Krych i Tymoteusz Ciepły w klasyfikacji optymist do lat 11. Wszyscy dzielnie się spisali; Marek robił co mógł aby nasz sławny jacht dorównał regatowym konstrukcjom, najmłodszy optymiściarz Przemek ukończył wyścigi i wygrał nagrodę specjalną ( zegarek ), dla Tymka były to dopiero trzecie regaty, a już zajął doskonałe V miejsce, a „cadeciarze” Mateusz z Dominikiem zakończyli rywalizację na II miejscu. Wielkie gratulacje za żeglarską walkę, zdeterminowanie i sukcesy!

info: UKŻ WODNIAk