×
POPUP!
Ilustracja: Godło Państwowe
Flaga unii

Tu wizje
nabierają
kształtu!

PolskiAngielskiNiemiecki

Kierunek studiów na potrzeby lokalnego rynku pracy
14.01.2016

Drukuj

"Wieńczymy dzisiaj wielomiesięczne rozmowy i prace nad projektem, który będzie realizowany przez Ośrodek Zamiejscowy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Od lat wielokrotnie wspólnie z przedsiębiorcami zgłaszaliśmy lokalnym uczelniom zapotrzebowanie na kształcenie informatyków. Działania te przyniosły efekt w postaci studiów  podyplomowych z informatyki stosowanej, o których więcej powiedzą pozostali goście." – powiedział prezydent Głowski podczas otwarcia konferencji.   

„Władze i lokalny biznes tak mocno naciskały, chodziły, pilnowały wszystkiego, i się ugięliśmy.” – zauważył podczas konferencji Prof. dr hab. Jerzy Szymański - prodziekan Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Program studiów jest intensywny, składa się 325 godzin zajęć z czego 2/3 z nich, będzie realizowane w małych grupach bezpośrednio przy sprzęcie. Połowę zajęć będą prowadzić wykwalifikowani specjaliści z pilskich firm tj. Quad Graphics, Asta-Net, Quad Graphic, STX-NEXT. „To nie będą łatwe studia, ich program pokrywa zakres studiów licencjackich (pomijając zagadnienia nie związane z czystą informatyką). Studia te otworzą absolwentom drzwi do dobrej i dobrze płatnej pracy na rynku informatycznym." – zapewnia Prof. dr hab. Jerzy Szymański.

„Od dłuższego czasu mamy do czynienia z importem specjalistów z zewnątrz. Chciałbym wyrazić zadowolenie z klimatu, jaki się tworzy w mieście dzięki panu prezydentowi i zaangażowaniu władz miasta. Zaangażowanie w kształcenie jest jednym z jego elementów. Program tych studiów przybliży zdobycie odpowiednich kompetencji przez naszych potencjalnych pracowników. My jako firma jesteśmy nim żywo zainteresowani. Nie ukrywam, że będziemy chcieli zatrudnić wyróżniających się studentów. Mam nadzieję, że to nie jedyny kierunek, który w ten sposób powstanie.” – dodał prezes Asta Group Zbigniew Ryczek

Studia będą trwać rok (dwa semestry), począwszy od przełomu lutego/marca 2016 roku. Po zakończeniu studiów absolwent będzie posiadał wiedzę i umiejętności przydatne w programowaniu informatycznym i dalszym samokształceniu się. Tok studiów obejmuje m.in. programowanie, wirtualizację, algorytmy i struktury danych, bazy danych, technologie internetowe, architekturę systemów komputerowych, czy infrastrukturę sieciową. Kandydatami do studiowania mogą być osoby, które ukończyły studia wyższe (magisterskie, licencjackie lub inżynierskie) oraz zaliczyły we wcześniej odbytym toku edukacji z przedmiotów informatycznych w wymiarze co najmniej 90 godzin. Wymóg 90 godzin może być zastąpiony udokumentowaną praktyką zawodową na stanowiskach wymagających wiedzy informatycznej.

Rekrutacja na studia będzie trwała od 14 stycznia do 19 lutego 2016 roku i będzie odbywała się na podstawie złożenia podania o przyjęcie na studia wraz z kompletem wymaganych dokumentów. O przyjęcie na studiach decyduje kolejność zgłoszeń. Dokumenty można składać w sekretariacie UAM ZOD w Pile ul. Kołobrzeska 15, 64-920 Piła (pila@amu.edu.pl, tel. 61-829-3451/3452).

Bartosz Mirowski



Partnerzy