PolskiAngielskiNiemiecki

Cztery medale judoków PUSS w Pile
24.05.2021

Drukuj

Najlepszych 300 judoków studentów z ponad 40. uczelni, rywalizowało na matach hali sportowej Uczelnianego Centrum Sportu i Rekreacji Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile, w Akademickich Mistrzostwach Polski w Judo.  Reprezentanci PUSS wywalczyli cztery medale.

Pilską Uczelnię reprezentowała bardzo silna ekipa, w skład której weszli: Tomasz Drzewiecki, Paula Kułaga, Adam Stodolski, Katarzyna Wiszniewska, Jakub Serwatka, Oliwia Cebieniak oraz pierwszy raz student programu Erasmus – Maharram Shakaraliyev.

Wśród mężczyzn srebrny medal w kategorii 73 kg walczył Adam Stodolski, który mimo kontuzji oka dotrał do finału, w którym uległ doświadczonemu zawodnikowi Mateuszowi Garbaczowi (WSG Bydgoszcz).

W wadze -90 kg w walkach finałowych na matach spotkali się wielokrotni medaliści. Natomiast w kategorii 90 kg, brązowy medal zdobył  Tomasz Drzewiecki.

Tegoroczne rozgrywki były bardzo ciężkie. W mojej kategorii wagowej startowało wielu mocnych zawodników z kadry narodowej seniorów. Chciałem powalczyć kolejny raz o złoto, dlatego czuję pewien niedosyt. Jest to jednak piąty już medal dla mojej uczelni – PUSS w Pile, co mnie cieszy, tym bardziej po półrocznej przerwie w startach, spowodowanej pandemią – podkreślił T. Drzewiecki.

Dwa medale wywalczyły również kobiety. Złoty w kategorii 48 kg, zdobyła Katarzyna Wiszniewska.

– Największy problem sprawiła mi druga walka, podczas której szukałam dobrego wykończenia. W finale czułam się już dość pewnie, od początku miałam ustaloną taktykę i konsekwentnie ją realizowałam. Po zawodach w Pile od razu czeka na nas zgrupowanie kadry w Zakopanym, dlatego nie będzie czasu na odpoczynek – podsumowała K. Wiszniewska.

W kategorii +78 kg natomiast, brązowy medal zdobyła Paula Kułaga.

Należy podkreślić ponadto, że wiele słów uznania za doskonałą organizację mistrzostw, zebrały: Uczelniane Centrum Sportu i Rekreacji PUSS w Pile oraz Akademicki Związek Sportowy PUSS w Pile.