PolskiAngielskiNiemiecki

"Lekkoatletyka dla Każdego" .
04.10.2017

Drukuj

Utalentowani młodzi lekkoatleci regionu pilskiego, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, członkowie Ośrodka Lekkiej Atletyki w Pile wzięli udział w Ogólnopolskim Finale Nestle Cup, który odbywał się 13-14 września na stadionie tartanowym AWF w Warszawie. Zaszczytu reprezentowania województwa wielkopolskiego dostąpiło 13 uczniów, wyłonionych na drodze ogólnopolskich eliminacji, które były rozgrywane w czerwcu podczas zawodów wojewódzkich w Poznaniu.

W zawodach startowały reprezentacje wszystkich województw z całej Polski w liczbie około 800 osób. Oprawa zawodów była wspaniała, dzieci miały okazje wspólnie uczestniczyć m.in. w ceremonii otwarcia wraz z medalistami olimpijskimi w lekkoatletyce. Były wspólne zdjęcia, rozmowy i autografy.

Dwudniowe zawody były rozgrywane w ramach czwórboju la, zatem najlepszymi mogli być ci młodzi lekkoatleci, którzy do tej imprezy byli przygotowani wszechstronnie.

Bohaterem zawodów wśród członków OLA Piła był Marcin Król, który w czwórboju skocznościowym wśród uczniów gimnazjów rocznika 2003 wywalczył brązowy medal z wynikiem 416pkt w 4-boju. Popisał się przy tym świetnym rezultatem w swojej koronnej konkurencji skoku wzwyż, poprawiając rekord życiowy na 185cm. Jest to aktualnie czwarty wynik w Polsce w kategorii młodzika. Należy przypomnieć, że tydzień temu w Goleniowie uczeń ten zdobył srebrny medal w Mistrzostwach Międzywojewódzkich Młodzików, kwalifikując się do Mistrzostw Polski Młodzików, które odbędą się w Białej Podlaskiej w dniach 23-24 września.

Bardzo blisko medalu był 12-letni Gracjan Hyl, któremu w 4-boju do medalu zabrakło 1pkt. Zajmując czwarte miejsce zdobył 294pkt.

O dużym pechu może mówić 14-letni Mikołaj Szarejko, który w czwórboju plotkarskim realnie walczył o medal. Na ostatnim płotku podczas biegu na 200ppł prowadząc, potknął się, wywrócił i niestety nie ukończył biegu.