close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
×
POPUP!
Ilustracja: Godło Państwowe
Flaga unii

Tu wizje
nabierają
kształtu!

PolskiAngielskiNiemiecki

Apel Rady Miasta Piły w sprawie przywrócenia połączeń kolejowych na trasie Piła – Warszawa i Piła - Kraków.
03.01.2017

Drukuj

Podczas XXVIII sesji Rady Miasta Piły, która odbyła się 20 grudnia 2016 roku, radni Rady Miasta wystosowali apel w w sprawie przywrócenia połączeń kolejowych na trasie Piła – Warszawa i Piła - Kraków. 

 

Apel nr 6

Rady Miasta Piły

z dnia 20 grudnia 2016 r.

w sprawie przywrócenia połączeń kolejowych na trasie Piła – Warszawa i Piła - Kraków

 

Na podstawie § 21 ust. 2 pkt 4 Uchwały nr IX/98/11 Rady Miasta Piły z dnia 31 maja 2011 r. w sprawie Statutu Miasta Piły (Dz. Urz. Woj. Wlkp. Nr 213 poz. 3323 z 4 sierpnia 2011 r.), Rada Miasta Piły podejmuje, co następuje.

 

W związku z likwidacją połączeń kolejowych a także pogorszeniem ich jakości. Ponadto, dbając o możliwość komunikacji mieszkańców Piły i subregionu pilskiego z głównymi ośrodkami komunikacyjnymi, gospodarczymi, akademickimi i turystycznymi w Polsce a także w ramach realizacji tzw. misji publicznej, zwracamy się do PKP Intercity S.A. z apelem o przywrócenie połączeń na trasach kolejowych Piła – Warszawa i Piła – Kraków.

 

Pilanie i mieszkańcy subregionu pilskiego podróżują do Warszawy służbowo i prywatnie. Brak możliwości bezpośredniego dojazdu do stolicy w godzinach przedpołudniowych jest sporym utrudnieniem i niewątpliwie czynnikiem, który negatywnie wpływa na odbiór usług PKP Intercity S.A.

 

Długa podróż łączy się z potrzebą zmniejszenia niedogodności, dlatego też należy wziąć pod uwagę zapotrzebowanie podróżnych nie tylko pod względem ilości miejsc, ale również jakości i komfortu podróży. Likwidacja bezpośredniego południowego połączenia na trasie z Piły do Krakowa, a także w związku ze zmianą trasy pociągu na Piła – Katowice oraz pogorszeniem jakości niniejszego połączenia, wpływa zniechęcająco na odbiór i komfort długich podróży kolejowych. Wiąże się to z negatywnym postrzeganiem usług przez pasażerów i może wpłynąć na zmniejszoną frekwencje.

Partnerzy