PolskiAngielskiNiemiecki

Młodzieżowe Mistorzostwa Polski w Judo - gospodarze zwyciężyli
07.05.2018

Drukuj

W miniony weekend, tj. 5-6 maja 2018 roku Piła była gospodarzem Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Judo. Zawody odbywały się w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej – pierwszego dnia rywalizacja w kategorii indywidualnej, drugiego dnia w drużynowej. Do rywalizacji stanęli judocy z całego kraju, także pilanie, na co dzień podopieczni Józefa i Tomasza Jopków.

Złote medale i tytuły Mistrzów Polski w swoich kategoriach wagowych zdobyli: Paula Kułaga (+78kg), Katarzyna Wiszniewska (48 kg) oraz Tomasz Drzewiecki (90 kg).

Roksana Łosoś (70 kg) po wyczerpujących pojedynkach uplasowała się na 5. lokacie. Mateusz Guła (100kg) zajął 7. miejsce, a Tomek Stodolski mimo zaciętej walki odpadł w pojedynkach eliminacyjnych.

Pierwszy dzień zawodów to historyczny sukces zawodników z Uczniowskiego Klubu Sportowego „3”, ponieważ w klasyfikacji medalowej zajęli oni pierwsze miejsce w Polsce! Zwyciężyli także w klasyfikacji drużynowej. Kobiety w składzie: Katarzyna Wiszniewska, Paula Kułaga i Roksana Łosoś zdobyły drugie miejsce, a w ich ręce trafił srebrny medal. Natomiast mężczyźni w składzie: Oskar Pazdaj, Adam Stodolski, Tomasz Stodolski, Tomasz Drzewiecki, Iwo Baraniewski, Beniamin Podemski i Mateusz Guła skończyli walkę na pozycji piątej.

W związku z obchodzonym w ubiegłym roku 60-leciem Polskiego Związku Jugo na ręce zastępcy prezydenta Beaty Dudzińskiej złożone zostały podziękowania dla prezydenta miasta Piły Piotra Głowskiego za zaangażowanie i wkład w rozwój Polskiego judo.