PolskiAngielskiNiemiecki

Pilscy zawodnicy zdobyli medale na Mistrzostwa Polski w kick boxingu
20.03.2018

Drukuj

227 zawodników z 66 klubów z całej Polski wystartowało w Mistrzostwach Polski seniorów i juniorów w kick boxingu w formule K1, które odbywały się w dniach 16-18 marca  br. Wśród nich 6 osobowa delegacja z pilskich Sportów Walki.

Podopieczni trenerów Przemysława Drajera i Przemysława Leńca po raz kolejny potwierdzili, że K1, czyli najtwardsza odmiana kick boxingu jest tą formułą, w której są specjalistami. Cała szóstka wróciła do Piły z medalami.

Złote medale i tytuły Mistrzów Polski juniorów w swoich kategoriach wagowych wywalczyli: Dawid Siek (dodatkowo uznany najlepszym juniorem młodszym mistrzostw), Piotr Woźniak po efektownej wygranej w finale przez nokaut już w 1 rundzie oraz Jakub Kobus.

Tytuły wice mistrzów Polski i srebrne medale trafiły do Jakuba Szymanowskiego, który po dwóch wygranych walkach nieznacznie uległ dopiero w finale mocnemu rywalowi z Tarnobrzega, Macieja Kuczyńskiego i Kacpra Tecława, dla którego był to debiut w gronie juniorów.

Warto dodać, że złote medale Woźniaka i Kobusa oznaczają, że obronili oni tytuły zdobyte rok temu w tych samych kategoriach wiekowych i wagowych! Natomiast dla Dawida Sieka jest to drugi tytuł mistrzowski w ciągu tygodnia. Zaledwie tydzień temu w Kartuzach został on bowiem mistrzem kraju juniorów w formule kick light!