Samorządowe stypendia dla sportowców
18.10.2021

Widziana z góry grupa kilkudziesięciu kobiet i mężczyzn stoi w dużym, reprezentacyjnym pomieszczeniu. W tle ściana z herbem samorządu województwa wielkopolskiego.

Samorząd Województwa Wielkopolskiego przyznał nagrody i stypendia sportowe. Przyznano 69 stypendiów młodzieżowych, a dodatkowymi nagrodami wyróżniono sportowców, którzy zajęli miejsca na podium igrzysk olimpijskich lub zdobyli medale mistrzostw świata lub Europy.

Wśród stypendystów, którzy otrzymują wsparcie od 1 września 2021 r. do 31 sierpnia 2022 r. znaleźli się m.in. pochodząca z Zakrzewa lekkoatletka Klaudia Adamek i urodzony w Trzciance Jakub Stepun, który jest kajakarzem.

– Cieszę się, że jako Samorząd Województwa Wielkopolskiego możemy wspierać młode sportowe talenty. Mamy nadzieję, że stypendia młodzieżowe będzie można już niedługo zamienić na stypendia olimpijskie – powiedział członek zarządu województwa wielkopolskiego Jacek Bogusławski, wręczając sportowcom stypendia.

Mężczyzna wręcza kobiecie dyplom, asystująca kobieta trzyma różę. W tle przygląda się stojący mężczyzna. Widać herb samorządu województwa wielkopolskiego.

Klaudia Adamek zajęła 7. miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, 10. na Igrzyskach Olimpijskich i 2. na Mistrzostwach Polski. Na co dzień jest zawodniczką KS Gwardia Piła.

Mężczyzna wręcza mężczyźnie dyplom. Widać herb samorządu województwa wielkopolskiego.

Jakub Stepun zdobył 1. Miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy i 1. Miejsce na Mistrzostwach Polski. Trenuje w KS AZS AWF Poznań.