Ogromny sukces pilskich lekkoatletów
16.06.2015

W Olecku (11-13.06.2015 r.) zakończył się Finał Krajowy w Czwórboju Lekkoatletycznym Szkół Podstawowych. Spośród 32 zespołów reprezentujących 16 województw znalazły się dziewczynki  i chłopcy z Piły.

W kategorii dziewcząt reprezentantki SP Nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi z Piły: Marta Kreczmer, Klaudia Płotka, Julia Zaborska, Gabriela Ziesche, Aleksandra Rucka, Iga Lewandowska  zdobywając 1572 pkt. zajęły III m-ce i otrzymały brązowe medale.

W kategorii chłopców reprezentanci SP Nr 4 w Pile: Filip Wasilewski, Jakub Bąk, Tomasz Mosler, Oskar Hryckiewicz, Jerzy Krasoń, Kacper Kowalski zdobywając 1418 pkt. zajęli III m-ce i otrzymali brązowe medale.

Ponadto mistrzynią Polski w biegu na 60 m. została Marta Kreczmer z pilskiej 12-tki, która uzyskała wynik 8.00 sek. i tym samym uplasowała się na 5 m-cu indywidualnie w czwórboju lekkoatletycznym zdobywając 388 pkt.

Gratulacje dla najlepszych lekkoatletów oraz trenerów: Pana Macieja Kwiatkowskiego (SP 12 Piła) oraz  Pana Władysława Zielińskiego (SP 4 Piła ).