Mały krok wielką szansą na wyjście z zadłużenia
14.09.2016

Co zrobić, kiedy okaże się, że mamy trudności z zapłaceniem rachunków i zalegamy już z opłatami za różne zobowiązania finansowe? Podpowiedź, jakie wykonać kroki i jak unikać takich sytuacji już 20 września (we wtorek) otrzymają podopieczni MOPS w Pile. Tego dnia w siedzibie ośrodka przy ul. Bohaterów Stalingradu 23 w godzinach 09:30-13:30 odbędą się specjalne warsztaty o gospodarowaniu budżetem domowym i sposobach wyjścia z zadłużenia. Projekt jest inicjatywą Grupy KRUK.

 

Uczestnicy warsztatów organizowanych we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Pile i Stowarzyszeniem Program Wsparcia Osób Zadłużonych, zapoznają się z zagadnieniami dotyczącymi zadłużenia oraz dowiedzą się, jak zarządzać budżetem domowym. Zostaną także zaznajomieni z podstawami psychologii postaw osób zadłużonych. Dzięki zaplanowanym ćwiczeniom, uczestnicy dowiedzą się, jak przewidywać i planować bieżące wydatki i radzić sobie ze zobowiązaniami finansowymi, które trudno im spłacić.

 

- Osobom, które wpadły w spiralę zadłużenia, towarzyszy często wstyd i poczucie bezradności. Trudno im podjąć decyzję, co w pierwszej kolejności powinny zrobić, aby rozwiązać swoje finansowe kłopoty – mówi Agnieszka Salach z Grupy KRUK. - Warunkiem wyjścia na finansową prostą jest przede wszystkim kontrola domowego budżetu. Na warsztatach „Mały krok - Wielka szansa“ chcemy podzielić się z ich uczestnikami cenną wiedzą dotyczącą sposobów na wyjście z zadłużenia. Wystarczy zrobić jeden mały krok i dać sobie szansę na wyjście z finansowego dołka. Uczestnicy warsztatu dowiedzą się m.in., jak podzielić bieżące wydatki  – na te stałe i okazjonalne. W trakcie praktycznych ćwiczeń chcemy położyć nacisk na właściwe gospodarowanie dostępnymi w gospodarstwie domowym środkami. Co bardzo ważne, osoby zadłużone lub zagrożone taką sytuacją, dowiedzą się, że domowe finanse to temat, w który warto angażować najbliższych – przekonuje Agnieszka Salach.

Warsztat poprowadzi Roman Pomianowski, psycholog, założyciel Stowarzyszenia Program Wsparcia Zadłużonych z Poznania. Prowadzący posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy
z osobami zadłużonymi oraz ich bliskimi.

Po warsztatach, będzie można skorzystać z indywidualnych porad i konsultacji doradców
z Grupy KRUK, którzy do 15:30 będą do dyspozycji uczestników.

 

W zajęciach będą mogły wziąć udział osoby objęte pomocą pilskiego MOPS-u. Dodatkowe zapisy będą prowadzone do 19 września pod mailem: skostiuk@onboard.pl i nr telefonu: 501 556 121. Liczba miejsc ograniczona.

 

 

Dodatkowe informacje:
Szymon Kostiuk
- On Board PR – tel. 501 556 121, e-mail: skostiuk@onboard.pl

 

O Grupie KRUK

Firma KRUK S.A. jest liderem na rynku zarządzania wierzytelnościami w Europie Środkowej. Od 1998 roku KRUK odzyskuje wierzytelności konsumenckie i gospodarcze. Wśród szerokiego grona partnerów biznesowych firmy są: banki, instytucje finansowe, telekomunikacyjne, mieszkaniowe, produkcyjne czy samorządowe. W 2011 roku spółka zadebiutowała na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. KRUK S.A. jest częścią Grupy Kapitałowej KRUK, do której w Polsce należą również m.in. Kancelaria Prawna RAVEN Krupa & Stańko spółka komandytowa, Rejestr Dłużników ERIF BIG S.A. oraz KRUK Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych oraz fundusz sekurytyzacyjny PROKURA NS FIZ. Centrala Grupy KRUK mieści się we Wrocławiu. Poza Polską Grupa KRUK działa również w Rumunii, Czechach, na Słowacji, w Niemczech, Włoszech oraz Hiszpanii, zatrudniając ponad 2635 osób (stan na 31 grudnia 2015 r.).