BRĄZOWY MEDAL MISTRZOSTW POLSKI DLA CZWÓRBOISTÓW Z PILSKIEJ SIÓDEMKI
16.06.2014

ADRIAN SOBKOWIAK CZTEROKROTNYM ZŁOTYM MEDALISTĄ
MISTRZOSTW  POLSKI

Po sukcesach na szczeblu województwa drużyna chłopców z pilskiej Siódemki w składzie: Sobkowiak Adrian, Wykurz Tobiasz, Flitta Kacper, Łuczak Mateusz, Bąk Arkadiusz i Nawrot Paweł uczestniczyła w Finale Krajowym w Czwórboju Lekkoatletycznym, który odbył się w dniach 13-14 czerwca w Olecku. W dwudniowych zmaganiach wzięły udział 32. drużyny  dziewcząt i chłopców z całej Polski – zwycięzcy wszystkich województw. W niesprzyjających warunkach pogodowych, w deszczu i przy silnym wietrze, chłopcy wystartowali i osiągnęli bardzo  dobre rezultaty. W klasyfikacji końcowej uplasowali się na trzecim miejscu, ustępując drużynom z Aleksandrowa Łódzkiego i Namysłowa. To bardzo dobry wynik  i osiągnięcie trenerskie pana Marka Wasilewskiego, dla którego jest to drugi medal mistrzostw Polski w czwórboju. Cztery lata wcześniej uczniowie pod jego opieką zwyciężyli w tych samych zawodach.

Niesamowicie uzdolnionym zawodnikiem okazał się Adrian Sobkowiak. W punktacji  indywidualnej zdobył cztery złote medale. W biegu na 60m -  z wynikiem  8,17s; w skoku w dal – 5,28cm; w biegu na 1000m z czasem 2:56,13s. Był on również najlepszym zawodnikiem w punktacji wielobojowej. Za swoje osiągnięcie został uhonorowany medalami, pucharem i nagrodą. Serdecznie gratulujemy chłopcom i trenerowi.